Kalite ve Güven Aranlar İçin AKBAŞ TEMİZLİK Hizmetinizde
info@akbastemizlik.com - 0312 344 45 34
Hastane temizliği

  • Hastaneler hijyen açısından en hassas kurumlardır. Çeşitli hastalıklar şikayeti ile hastanede olan insanlar çevrelerine de hastalıklarını yayabilmektedir. Özellikle hapşırma, öksürme sonrasında ellerini yıkamadan merdiven korkuluklarına, masalara, bilgisayar veya sandalye gibi alanlara sürmeleri hastalığın diğer insanlara yayılmasına neden olmaktadır. Avrupa Temizlik olarak bu konuda büyük bir hassasiyet göstererek temizlik işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Yapılan hastane temizliği işinin önemini bilerek temizlik işlemleri yapılmaktadır. Bu nedenle hastane temizliği yapılırken özel eğitimlik personeller yetiştirilmektedir. Hastane temizliği içinse özel temizlik malzemeleri kullanılmaktadır. yapılan bu itinalı çalışma ile de temizlikler her zaman doğru ve etkili bir şekilde gerçekleştirilmiş olmaktadır.
    hastane temizliği
    Hastane temizliği yapılırken insanların ortak kullanım alanı olan yatakhaneler, tuvaletler, lavabolar büyük bir titizlikle temizlenmelidir. Bu alanlarda yapılacak olan temizlik işlemlerinde özel temizlik ürünleri kullanılmaktadır. Kullanılan ürünler anti bakteriyel ve mikroplara karşı özel formüllü üretilen ürünlerdir. Bu sayede temizlik sonrasında temizlenen alanlarda herhangi bir şekilde mikrop veya bakterinin kalması engellenmektedir. Ürünlerin formülleri sayesinde kirlenme durumları da uzatılmaktadır. Hastane temizliği yapılırken alanlar bir bütün olarak görülür. Yatakhanelerde hastaların yattığı yataklarda çarşaf, yatak örtüsü gibi ürünler ise düzenli olarak temizliğe verilir ve bu sayede hastaların her zaman temiz yataklarda yatması sağlanır. Hastane temizliği yapılan bu çalışmalar ile etkili bir şekilde gerçekleştirilmiş olur.
    Hastanelerde insanların sürekli olarak dolaştığı koridorlar, muayenehaneler, kan alma odaları, test odaları da büyük bir özenle temizlenmektedir. Bu alanlarda çeşitli eşyalar da bulunduğu için eşyalara uygun olarak da temizlik ürünleri belirlenmektedir. Ayrıca yapılacak hastane temizliği esnasında hem hastaların hem de doktorların çalışmaları engellenmeyecek şekilde gerçekleştirilmektedir. Odalarda zemin, cam, masa, sandalye, sehpa, dolaplar etkin bir şekilde temizlenmektedir. Hastane temizliği çalışmalarında bu alanlarda daha etkili olabilecek doğal temizlik ürünleri kullanılmaktadır. hastane temizliği konusunda kullanılan ürünlere azami derecede özen gösterilmeli ve doğal olmaları gerekir. Çünkü temizlik malzemeleri kimyasallardan oluştuğu için hastaların bu kimyasallardan etkilenmemesi amaçlanır. Böylelikle daha sağlıklı bir temizlik süreci işlenmiş olur.

    Hastane temizliği ayrıca doktor odalarında ve dış mekanlarda da gerçekleştirilmektedir. Doktorların ve hemşirelerin dinlenme odalarında temizlikler yapılmaktadır. Bu odalarda bulunan eşyaların türüne göre temizlik malzemeleri seçilip eşyanın doğasına uygun olarak temizlik işlemleri yapılmaktadır. Hastane temizliği çalışmalarında odaların zemin ve camları da temizlenerek doktor ve hemşirelerinde temiz bir ortamda çalışmaları sağlanmaktadır. Hastanelerin iç bölümü gibi dış bölümü de temizlenmektedir. Hastane temizliği çalışmalarında dış mekanda oluşan yabancı atıklar ve kirliliğe yol açan maddeler toplanmakta ve atılmaktadır. Dış mekan temizliği de periyodik olarak gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu temizlik çalışmaları sayesinde hastanelerin hem iç bölümleri hem de dış bölümleri temizlenmekte ve hastane bir bütün olarak sürekli temiz tutulmaktadır. Sizlerde hastanelerinizin her zaman temiz kalmasını istiyorsanız Avrupa standartlarında olan hizmetimizden yararlanabilirsiniz
HİZMETLERİMİZ
 

Ragıp Tüzün Caddesi Alemdar İş Merkezi No:136/115 06170 Yenimahalle/Ankara,Türkiye
Telefon: 0312 344 45 34 - E-mail: info@akbastemizlik.com